Пластично хромирање
Способност за PVD
Служба за сликање

СПОСОБНОСТИ

Површински третман CheeYuenе професионален производител на позлатени пластични автоделови, како и производи за семејни апарати.вклучувајќи калапи,хромирани пластични деловиисликање пластика, постпроцесно склопување, итн.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ >
Способности
index_pro
custom_img
Размена

Размена

Дизајн

Дизајн

Направете

Направете

Пластично хромирање
Пластично хромирање

Главни производи

Добавувач на решенија со клуч на рака за производство на алат, обликување со инјектирање, пластично галванизација, пластично сликање и монтажа.

Научи повеќе

Сервис за електрично галење

CheeYuen има повеќе хромирани линии под еден покрив, обезбедувајќи флексибилни опции без разлика каква големина на дел е потребна.

Научи повеќе
Сервис за електрично галење

Служба за сликање

Нашата главна услуга е прскање на автоделови и украси, прскање апарати и прскање производи за бања.Ние користиме автоматско боење со роботски спреј за да се увериме во квалитетот.

Научи повеќе
Служба за сликање

ПВД

Со PVD облогата добивате високо издржливо, долготрајно парче отпорно на гребење.Многу предмети со висока вредност, како што се апарати и производи за бања, се обложени во PVD.

Научи повеќе
ПВД

ПРИКАЗ НА ПРОИЗВОД

CheeYuen е специјализиран за производство на автомобилски надворешни и внатрешни декоративни делови и компоненти за апарати за домаќинство и производи за бања.Како едношалтерски давател на производство, ние сме опремени со производство на мувла, обликување со вбризгување, целосно автоматско обложување и бојадисување и монтажа.Во моментов, снабдуваме различни рачки и копчиња на вратите на автомобилот, кластери, рамки за врати од автомобилот, копчиња за перење, рамки за рерна/шпорет, апарати за кафе и додатоци за бањи за познати клиенти како што се Fiat Chrysler, Ford, General Motors, WMW, Toyota , Тата, Махиндра, Волф, Вител, Делонги и Грохе.

about_logoCheeYuen површински третман (Huizhou) Co., Ltd.

Основана во Хонг Конг во 1969 година, CheeYuen е снабдувач на решенија за производство на пластични делови и површинска обработка.Во текот на 54-годишната изработка и континуираното стремеж кон извонредност, CheeYuen се гордее со грижата за клиентите, квалитетот на производите и технолошките иновации.Во 1990 година, додека остана своето седиште во Хонг Конг, CheeYuen ги пресели сите свои производствени капацитети во Хуижоу и Шенжен, континентална Кина, проширувајќи ги своите способности за да ги задоволи брзорастечките барања на клиентите.И од истата причина, во 2019 година, објектот CheeYuen (Виетнам) започна со производство.Со децениски раст, CheeYuen сега поседува пет фабрики во Кина (Шенжен, Хуижоу) и Виетнам (Хаифанг) и неговите приходи во 2022 година достигнаа 1,64 милијарди.

1969 година

+Бидејќи

5

+Фабрики

100

+Клиенти

карта
икона_мапа

ИСКЛУЧЕНА СПОСОБНОСТ И СОФИСТИЦИРАНА ОПРЕМА

Понатаму, сега имаме модерна работилница со врвни машини и опрема, вклучително и 40 комплети калапи со вбризгување со еднократно Sumitono и две и три снимки ХАИТИ, и тонажа на машината од 50 T до 1600 T, една автоматска линија за обложување, една кружна линија за позлата и три линии за бојадисување без прашина класа од 10.000, заедно со машини за постобработка како печатење, машина за ласерско гравирање и алтразвучно заварување и други.

КВАЛИФИКАЦИЈА
ПОЧЕСЕН СЕРТИФИКАТ

Компанијата ги има поминато сертификатите за системот за управување со квалитет ISO9001 и системот за управување со животната средина ISO14001, како и сертификатот за системот за управување со квалитетот на автомобилскиот производ ISO/IATF16949.

Научи повеќе
ce_prev
ce_next
DUNS сертификација
IATF16949 за автомобилска индустрија
ISO9001 за стандард за систем за управување со квалитет
ISO14001 за систем за управување со животна средина стандард
Доделено од клиентот Continetal
Доделено од LIXIL
клиенти
клиенти 1
клиенти 2
клиенти 3
клиенти 4
клиенти 5
клиенти 6
клиенти 7
клиенти 8
клиенти 9